Žiaci III. A, IV. A a IV.B sa 22.6.2022 zúčastnili exkurzie na divadelnom predstavení v Spišskej Novej Vsi. Názov predstavenia Perinbaba nebol síce časovo aktuálny, ale žiakom to vôbec nevadilo. Teploty sa v ten deň vyšplhali poriadne vysoko a tak sme si všetci vychutnali divadelný chládok a atmosféru nádherného Spišského divadla. Herci podľa mojej mienky podali fantastický výkon a už dlho som nezažila toľko humoru a pravdy podanej v ľudovej rozprávke. Dovolím si tvrdiť, že aj pán Juraj Jakubisko by bol potešený, že jeho rozprávka stále žije v srdciach nielen televíznych divákov, ale aj divadelných návštevníkov. Ak budete mať v dovolenkovom čase trochu voľna a nebudete vedieť, čo so svojimi počítačovými ratolesťami, určite Vám tento druh zábavy môžem odporučiť.My pedagógovia, žiaci aj rodičia sme odchádzali s úsmevom na tvari a radostným srdcom. Pevne verím, že to nebola naša posledná návšteva divadla a v tomto pocovidovom čase sa opäť budú otriasať nielen divadelné dosky, ale aj celý svet.... kultúrou a umením, ktoré malo počas covidu ťažké časy.
Foto a text : Mgr. Viera Labaničová
